Atrakcje

Nuda u nas Wam nie grozi!

 
Przygotowaliśmy szereg propozycji i każdy z Państwa znajdzie coś dla siebie.

Bez względu na pogodę i porę roku będziecie mogli skorzystać z szeregu

dostępnych atrakcji.

Każda z atrakcji będzie dopasowana do wieku i sił uczestników.

Gwarantujemy niezapomniane przeżycia.

Jeśli macie inny pomysł na spędzenie wolnego czasu to podzielcie się z nami,

a my to zorganizujemy.
 
Do dyspozycji Państwa jest grill, miejsce na ognisko, ogródek letni,

wigwam, stawy, sala kominkowa, piękny ogród zoologiczny, parking,

czyste powietrze i swoboda.

 
UWAGA: niektóre atrakcje są dodatkowo płatne


NASZE ZOO

Stworzyliśmy własne ZOO do którego zapraszamy dużych i małych. Wśród wielu okazów ptaków możecie cieszyć swoje oko rzadkimi gatunkami. Dominują bażanty, gołębie i kury. Pawie i strusie ucieszą każdego kto docenia kolory. Jest z nami dzik Kuba i jego syn. Poznacie historię gatunków i ich zwyczaje.

Więcej - kliknij TUTAJ.


 
BRYCZKI I SANIE

Przejażdżki saniami i bryczkami to idealna propozycja dla tych, którzy chcą poznać okolicę. Możemy zorganizować zarówno przejazdy w dzień jak i w nocy z pochodniami i każdy z nich zakończyć rozgrzewającym ogniskiem. Posiadamy własny sprzęt oraz konie, które są chlubą naszego Gościńca. Koszt uzależniony od ilości osób.

Więcej - kliknij TUTAJ.


 
JAZDA KONNA

Konie były i są naszymi sprzymierzeńcami. Choć obecnie nie są już wykorzystywane do ciężkiej pracy, nadal człowiek je hoduje. Dla gości lubiących zajęcia hippiczne polecamy naszą własną stadninę. Posiadamy w chwili obecnej 13 koni. Istnieje możliwość nauki jazdy konnej oraz wycieczek w plener. Godzina jazdy z instruktorem - 40 pln. Kontakt: 604 869 954

Więcej - kliknij TUTAJ.


 
WIGWAM/CHATA GRILLOWA

Na spotkania grupowe przygotowaliśmy wspaniałe miejsce z ogromnym grilem i ogniskiem. Można tu zorganizować zabawę, wesele, komunię oraz zwyczajne spotkanie po latach. Nie zabraknie dobrej muzyki, a nastrój wnętrza pozwoli zapomnieć o codzienności. Nasze specjały kulinarne zadowolą podniebienie każdego. Koszt wynajęcia Wigwamu ustalany jest indywidualnie.

Więcej - kliknij TUTAJ.


 
KARAOKE i GRA NA INSTRUMENTACH

Nasz profesjonalny sprzęt do Karaoke oraz pełne wyposażenie sali do pląsów zapewnią Państwu niezapomniane chwile. A czy mieliście kiedyś okazję zagrać na egzotycznych instrumentach? Proponujemy naukę gry na Didgeridoo, Djembe, Ektarze, Karimbie oraz Marakesach. Jest to wspaniała propozycja dla tych, którzy mają lub nie "słuch muzyczny". Koszt jest ustalany indywidualnie.

Więcej - kliknij TUTAJ.


 
GRILL I OGNISKO

Wieczorem, po dniu pełnym wrażeń zapraszamy do wspólnego grillowania i biesiadowania przy naszym ognisku. Jeśli zabraknie sił na trzymanie "kija" proponujemy naszą kuchnię polową, która ugotuje, upiecze, zgrilluje bez potrzeby pilnowania i doglądania. A temu wszystkiemu będzie towarzyszyć muzyka i dobra zabawa.

Więcej - kliknij TUTAJ.


 
POSZUKIWANIE SKARBU I KWIATU PAPROCI

Nie może zabraknąć u nas wypadu w poszukiwaniu Kwiatu Paproci! Wybierzemy się nocą z pochodniami i spróbujemy odnaleźć kwiat, który przynosi szczęście. Gdy sezon na kwitnienie się skończy poszukamy Skarbu, ukrytego wśród naszych pól i lasów. Jest to idealna propozycja dla aktywnych i odważnych. Koszt jest ustalany indywidualnie.

Więcej - kliknij TUTAJ.


 
PAINTBALL

Można powiedzieć, że jest to wersja dziecięcych bitew gdzie używało się plastykowych pistoletów czy bawiło w Indian. Teraz już jako dorośli możemy zapewnić sobie fascynującą grę. Innymi słowy jest to taktyczno militarna gra zespołowa. Paintball organizujemy za pośrednictwem doświadczonych firm. Ceny uzależnione od ilości uczestników min 8/10 osób i "kulek".

Więcej - kliknij TUTAJ.


 
WYPLATANIE Z WIKLINY

Po wycieczkach i wyprawach proponujemy chwilę wypoczynku przy wyplataniu "różności" z wikliny. Nauczymy Państwa dawnych metod zbierania witek i wyplotu. Przedmioty, które będą dziełem Waszych rąk zabierzecie do domu. Nasza okolica słynie z tego typu "rękodzieł". W Nowym Tomyślu znajduje się najwiekszy kosz z wikliny. Koszt uzależniony od ilości uczestników.

Więcej - kliknij TUTAJ.


 
WYCIECZKI ROWEROWE

Możecie wypożyczyć u nas rowery i wybrać się całą Rodziną na całodzienne wycieczki rowerowe. Jest to bardzo atrakcyjna forma spędzenia czasu i kontaktu z naturą. Po drodze spotkacie lisa, bobra i inne zwierzęta, a przede wszystkim zobaczycie mnóstwo ptaków. Poznacie architekturę naszych okolic oraz dotrzecie tam, gdzie wjazd samochodem jest wzbroniony. Koszt wypożyczenia roweru - 25 pln/dzień.

Więcej - kliknij TUTAJ.


 
WYRÓB SERÓW

Postaramy sie wspólnie wydoić krowę :) a potem przygotować najlepsze sery, nie tylko białe ale i podpuszczkowe. Pokażemy jak zrobić ser żółty oraz co zrobić aby ser był zawsze świeży. Jak sami wiecie nie ma nic lepszego niż samodzielnie przygotowany nabiał. Przy okazji poznacie sekret "zagospodarowania" serwatki. Koszt uzależniony od ilości uczestników.

Więcej - kliknij TUTAJ.


 
WĘDZENIE MIĘS I WĘDLIN

Czy znacie smak i zapach własnoręcznie uwędzonych mięs i wędlin? Czy widzieliście kiedyś świniobicie? Czy znacie sposoby konserwowania mięs bez użycia sztucznych konserwantów. Pokażemy Wam jak zrobić w warunkach domowych własną wędlinę i co sprawia, że będzie ona świeża przez kilka tygodni. To nic nowego, ale cywilizacja zepchnęła w niepamięć sposoby naszych babek. Koszt uzależniony od ilości uczestników.

Więcej - kliknij TUTAJ.


 
PRZYGOTOWYWANIE NALEWEK

Któż nie zna smaku przepysznych babcinych nalewek, starannie przygotowywanych przez całe lato? My pokażemy Wam jak przygotować szybko i smacznie dobry trunek.Poznacie sekrety, starannie skrywane przez miejscowych. Możecie również takie nalewki zakupić i podarować tym, którzy z Wami nie przyjechali. Koszt organizacji pokazu uzależniony od ilości uczestników.

Więcej - kliknij TUTAJ.


 
WĘDKOWANIE

Na terenie Gminy Nowy Tomyśl występuje wiele jezior i rzek. Najbardziej znane są oblegane latem przez tłumy wczasowiczów, ale my pokażemy Wam takie gdzie trudno spotkać drugą osobę. Ponadto proponujemy połowy w naszym stawie hodowlanym!. Przed wędkowaniem należy wykupić zezwolenie w PZW. Jeśli zapomnicie swojej wędki pożyczymy Wam nasze.

Więcej - kliknij TUTAJ.


 
GRZYBOBRANIE

W naszych lasach znajdą Państwo wiele gatunków grzybów. Dominują borowiki, kożlarze, osiniaki, kurki oraz podgrzybki. Nie brakuje kań i maślaków. W niektórych (znanych nam miejscach) można znaleźć... rydze. Lasy nie są gęste więc nie ma obawy, że zabłądzicie. Zresztą nie trzeba podkreślać, iż lasy wielkopolskie są bardzo grzybne. Wieczorem możemy usiąść razem do obierania...

Więcej - kliknij TUTAJ.


 
WYCIECZKI PO OKOLICY

Lasy Nadleśnictwa Nowy Tomyśl to jeden z najpiękniejszych zakątków. Duży zwarty kompleks leśny z rozsianymi w nim jeziorami sprawiają, że teren ten już od dawna uznawany jest za bardzo atrakcyjny turystycznie. Wśród turystów oraz młodzieży szkolnej jest wielu miłośników przyrody, do których szczególnie skierowana jest ta propozycja. Poza tym po drodze spotkacie szereg ciekawych miejsc.

Więcej - kliknij TUTAJ.


 
PIECZENIE BARANA LUB DZIKA

Zapraszamy na pieczonego barana lub dzika. Pokażemy Wam jak właściwie przygotować mięso i w jaki sposób je upiec. Czekając na "dojście" potrawy opowiemy Wam tutejsze legendy i poznacie historię naszej okolicy. Towarzyszyć nam będą różne gry i zabawy oraz oczywiście własnoręcznie przygotowane nalewki. Kosz ustalany indywidualnie.

Więcej - kliknij TUTAJ.


 
STRZELANIE Z ŁUKU

Jeśli myślą Państwo, że strzelanie z łuku to tylko wypuszczenie strzały to niestety jesteście w błędzie.To cała filozofia i tylko doświadczenie poparte wiedzą gwarantuje udaną zabawę. A my posiadamy w tym zakresie i jedno i drugie. Jest to rozrywka dla dzieci i dorosłych. Jeśli nie posiadacie własnego sprzętu możecie go u nas wypożyczyć. Koszt wypożyczenia łuku i 5 strzał - 25 pln/dzień.

Więcej - kliknij TUTAJ.


 
LOT BALONEM

Choć raz wznieście się nad ziemię i przeżyjcie to co na ziemi niedostępne. Zakosztujcie poczucia wolności i swobody. Przed Wami ukażą się niczym nieograniczone horyzonty. Lot balonem to szczególne wydarzenie, na które warto zabrać aparaty fotograficzne. Zdjęcia wykonane z balonu poruszą niejednego znajomego. Loty odbywają się w ściśle określonych warunkach pogodowych i są przeprowadzane przez doświadczonych baloniarzy. Koszt od osoby - od 400 pln.

Więcej - kliknij TUTAJ.


 
NORDIC WALKING

To fantastyczna forma aktywności ruchowej. Nasze tereny sprzyjają marszom i spacerom zarówno w zimie jak i w lecie. Moźemy zorganizować zawody, a najbardziej wytrwali otrzymają niepospolitą nagrodę.

Więcej - kliknij TUTAJ.


 
POKAZY WALK RYCERSKICH

Współpracujemy ze stowarzyszeniami organizującymi pokazy walk rycerskich. Odtwarzają one sposoby walki, ubiór oraz życie w średniowiecznej Europie w okresie od II połowy XIV do końca XV w. Turnieje rycerskie organizowane są w rożnych miastach oraz terminach. Dla większej grupy zorganizujemy turniej na miejscu. Koszty ustalane z organizatorem.

Więcej - kliknij TUTAJ.


 
ZORB

Zorb jest wielką atrakcją zarówno w zamkniętych pomieszczeniach jak i w plenerze. Można go spuszczać z naszej specjalnej dmuchanej rampy lub gładkich nawierzchniach takich jaka trawa, piasek, woda, śnieg czy lód. Jakość i bezpieczeństwo przejażdżki gwarantowane. Zorb zatrzymuje się sam; ląduje w wodzie lub na specjalnej siatce. Koszty ustalane z organizatorem.

Więcej - kliknij TUTAJ.


 
LOTY ŚMIGŁOWCEM

Warto choć raz wznieść się nad ziemię w bezpiecznym śmigłowcu. Przeżycie jest bardzo duże. Przelot połączony z zadaniami terenowymi - grupa osób zostaje przetransportowana do przygodnego miejsca w terenie. Jej zadaniem jest zlokalizowanie swojego położenia i wykonanie dalszych zadań. Mamy tylko nadzieję, że wrócicie do nas na kolację :) Koszt ustalany z firmą-organizatorem.

Więcej - kliknij TUTAJ.


 
LOT NA PARALOTNI

Szukasz nowych, mocnych wrażeń, które pozwolą ci na chwilowe oderwanie się od codzienności? Zapraszamy na lot paralotnią z napędem! Wszystko czego potrzebujesz to chęć odbycia lotu - po krótkim przeszkoleniu zajmujesz miejsce pasażera dwumiejscowej paralotni i po chwili przenosisz się w świat trzech wymiarów.

Więcej - kliknij TUTAJ.

Koszt ustalany z organizatorem.

 
QUADY

- Jazda po wyznaczonym torze - liczy się czas pokonania trasy przez całą grupę. - Przejażdżka terenowa- grupa porusza się z instruktorem po bezdrożach. Po drodze uczestnicy pokonują przeszkody, podjazdy, podmokłe tereny. Tempo jazdy i stopień trudności dostosowane do umiejętności uczestników. Koszt ustalany z organizatorem.

Więcej - kliknij TUTAJ.


 
POLOWANIA

Zapraszamy na polowania! Otaczające nas lasy oraz kilka kół łowieckich są gwarancją udanego pobytu dla cdostępny na życzenie. Gwarantujemy wspaniały pobyt połączony z noclegami i wyżywieniem. Gości dowozimy do lasów własnym transportem.

Więcej - kliknij TUTAJ.

Koszt ustalany jest indywidualnie.

 
RELAKS

Zapraszamy na chwile relaksu. Moźecie skorzystać u nas z masaźu, sauny lub zabiegów upiększających metodami naszych Babć. Kaźdy kto zdecyduje się na tę formę odnowy wróci do domu młodszy o kilka lat :-)

Więcej - kliknij TUTAJ.


 
DECOUPAGE

Sztuka zdobienia przedmiotów za pomocą serwetek. Jeśli chcielibyście posiąść wiedzę na jej temat to zapraszamy na nasze warsztaty. Poznacie sposoby oraz tajniki przywracania "do źycia" starych lamp, obrazów, donic oraz dowiecie się jak z "nowego" zrobić "stare".

Więcej - kliknij TUTAJ.


 
KAJAKI I ŁÓDKI

Zapraszamy na jeziora i kanały. Moźecie przepłynąć je wzdłuź i wszerz. Do dyspozycji oddajemy Wam nasze łódki i mapy (które wskaźą drogę powrotną). Po drodze moźecie łowić ryby, brać kąpiele w jeziorze oraz podziwiać przepiękną przyrodę.

Więcej - kliknij TUTAJ.


 
statystyka